Зенітним дроном було підбито російський ударно-розвідувальний БПЛА "Форпост-Р", який є доволі рідкісним представником дронів у стані ворога. Більше того, з огляду на все, це перший випадок, як мінімум публічний, перехопленням зенітним дроном такої цілі.
Успішну атаку 20 квітня здійснив підрозділ 414-ої окремої бригади безпілотних систем, більш відомої, як "Птахи Мадяра". На оприлюдненому відео зафіксовано момент атаки із влучанням зенітного дрона у хвостове оперення ворожого БПЛА.
Читайте також: Німеччина знову заблокувала продаж винищувачів Eurofighter Туреччині, під ударом - Велика Британія, Греція - у виграші
Перехоплення було здійснено на висоті близько 4 км. Як зазначено у дописі, "підбитому вдалося спланувати за порєбрик". Таким чином мова йде саме про підбиття ворожого "Форпост-Р". Але не виключено, що ворожий БПЛА міг розбитися при посадці, що переведе його у розряд незворотних втрат ворога.
Сама по собі ця атака є доволі показовою тим, що українські зенітні дрони можуть уражати цілі на доволі значній висоті, на якій не літають менші розвідувальні БПЛА типу "Орлан-10" чи Zala, висота польоту яких рідко перевищує 1-1,5 км. Більша висота польоту "Форпост-Р" пов'язана із тим, що цей БПЛА несе потужнішу камеру, яка дозволяє вести розвідку із більшої висоти.
Але той факт, що "Форпост-Р" був лише пошкоджений прямо вказує, що ваги бойової частини зенітного дрона може бути замало для знищення великих за розмірами БПЛА. Нагадаємо, що "Форпост-Р" має злітну вагу близько 500 кг та розмах крила у 9 метрів, при довжині 6 метрів. Це значно більше за умовний "Орлан-10" з вагою до 18 кг, розмахом крила 3,1 та довжиною 1,8 метра.
Також можливо згадати, що сам "Форпост-Р" має пряме ізраїльське коріння. Ще у 2012 РФ купила в Israel Aerospace Industries ліцензію на виробництво БПЛА Searcher II. Частина з них була випущена у РФ з ізраїльських деталей. Після 2014 року, коли на РФ були накладені санкції, Москва повідомила про проведення так званого імпортозаміщення.
У 2019 році було продемонстровано версію "Форпост-Р", який разом зі зміною комплектуючих отримав можливість застосування малогабаритних авіабомб КАБ-20С з напівактивним лазерним наведенням. Аналіз уламків цих БПЛА, які знищувались до цього, показують традиційне широке використання цивільних електронних компонентів західного походження. А також іноземних двигунів різних типів, вочевидь які вдалось придбати, зокрема відомо про використання австралійського Jabiru 2200 або німецького 3W-55.
Водночас такі експерименти РФ із Searcher II та його вже неліцензійне виробництво у РФ, як відомо, не викликали ану в уряду Ізраїлю, а ні в Israel Aerospace Industries жодних питань та судових позовів.
Читайте також: Армія РФ створила щось більш дивне аніж навіть бронепоїзди, по чому вже вдарив дрон ЗСУ