xcounter
#

Тріщини у KC-46, затримка T-7 і ризик із F-47: у Boeing відзвітували про прогрес у проблемних програмах

Фото: Boeing

Компанія Boeing має збитки і кілька проблемних проєктів, але загалом там кажуть, що не все так і погано

Американська компанія Boeing, закінчивши минулий рік із збитками у майже 12 млрд доларів, почав розпродаж своїх активів, водночас, попри те, що компанія продовжує говорити про збитки, зрештою у першому кварталі цього року ситуація виявилася кращою, ніж прогнозувалося. Ба більше, компанія отримала контракт на створення літака шостого покоління F-47, який або може в майбутньому принести компанії гарні прибутки або ж взагалі поховати її.

Звітуючи про результати за перший квартал, гендиректор компанії Келлі Ортберг загалом заявив, що компанія "досягла дійсно хорошого прогресу" і поступово покращує свої показники - авіагігант говорить про те, що вони зараз контролюють свої проблемні проєкти. Його цитує видання Air and Space Forces Magazine.

Читайте також: Китай реально пристрілює потерпаючий Boeing забороною купляти літаки та притримує справжнє "фаталіті"

Зокрема Ортберг згадав про проблеми із багатостраждальним танкером KC-46A Pegasus - нагадаємо, що наприкінці лютого - на початку березня цього року абсолютно всі літаки, які є в наявності ПС США, були відправлені на перевірку, а виробництво цих машин було зупинено. Причина - поява тріщин у літаках.

За словами Ортберга, по факту проблема виявилася не надто великою і її доволі швидко вдалося усунути. Він також наголосив на тому, що брак виявили досить швидко і зрештою його знайшли на досить невеликій кількості машин.

Також гендиректор компанії зачепив питання навчально-тренувального літака T-7A Red Hawk, який запізнюється аж на чотири роки - Ортберг каже, що після того, як вони раніше цього року підписали меморандум про взаєморозуміння із повітряними силами, проєкт пішов уперед.

Зокрема відомо, що повітряні сили закупають ще чотири літаки T-7A Red Hawk щоб прискорити випробування. Якщо не буде критичних затримок, то цей літак буде готовий до експлуатації через два роки.

Зрештою, Ортберг також поговорив і про їхню перемогу у конкурсі на винищувач у рамках проєкту Next-Generation Air Dominance (NGAD) - щоправда, без жодних деталей, заявивши лише, що він не переймається через те, що компанія пішла на невиправданий ризик, як це вони робили раніше.

Так, річ у тім, що раніше Boeing звинувачували у заниженні цін, що зрештою для компанії вилилося у втраті мільярди доларів. Водночас, як раніше відзначали у повітряних силах США, Boeing отримала контракт на F-47, бо запропонувала кращу ціну.

Читайте також: Як ПС і Boeing приховали, яким є справжній F-47: у США вирішили не зраджувати традиціям